Užívání a ošetřování produktů

Věnujte prosím pozornost následujícím informacím, správné užívání a vhodné ošetřování zvyšuje životnost zakoupených produktů.

 

UŽÍVÁNÍ KABELEK

Při vybírání zboží zvažte, za jakým účelem jej budete používat. Kategorie účelovosti výrobků určuje zejména použitý materiál, provedení, konstrukce a způsob údržby. Zboží v našem obchodě patří díky použitým materiálům, módnímu provedení a typům konstrukcí do kategorie módních a vysoce módních výrobků. 

Kabely, kabelky a tašky jsou především módním doplňkem a slouží k přenášení běžných osobních věcí. Nesmí se přetěžovat těžšími a těžkými předměty, nákupy, apod. Nosnost je maximálně 2 kg dle typu kabelky ( pro přenášení těžších věcí zvolte konstrukčně k tomu uzpůsobené nákupní a cestovní tašky). Jedná se o módní a vysoce módní trendy výrobky, které nejsou určeny ke každodennímu užívání, ale k příležitostnému užití a šetrnému nenáročnému zacházení. Jejich provedení často s náročnou povrchovou úpravou , zdobením a použitými materiály je předurčuje k rychlému opotřebení vlivem odírání (o části oděvů, jako např. pásky), působením vody, mrazu apod. Batohy jsou obvykle lehké batohy bez zádové výplně a výplně dna, slouží k nošení drobných osobních věcí. Jsou nevhodné na nošení např. notebooků apod. (mimo produktů k tomu účelu určených -pevná výztuž zad, dna a popruhů) . Peněženky a ostatní drobné galanterní výrobky jsou módní a povrchová úprava je často choulostivá na možná mechanická působení a ušpinění. Dodržujte uspořádání a velikost přihrádek, aby nedocházelo k poškození v důsledku vkládání objektů různých velikostí. 

Kabelky a další výrobky chraňte před mechanickým poškozením. Jedná se především o odření či poškrábání částí kabelky o jiné předměty (kovové pásky, prsteny,. ) a jiné materiály (zdi, ploty), o odkládání na drsné povrchy, o jemné zacházení s užitím přiměřené síly a plynulého pohybu při manipulaci se zipy,druky a přezkami, dále o ochranu před vystavováním agresivním podmínkám, jako je prudký déšť, silný mráz, dlouhodobé vystavení přímému slunci a odkládání do blízkosti tepelného zdroje.

OŠETŘOVÁNÍ KABELEK

Kabelky skladujte odděleně v igelitových nebo textilních sáčcích tomu určených, doporučujeme je též vycpat, aby nedošlo k přeložení, pomačkání nebo jiné deformaci. 

Kabelky nikdy neperte.

K čištění nepoužívejte agresivní saponáty, chemikálie, krémy, ani leštidla.

Kabelky otírejte měkkým bezbarvým navlhčeným hadříkem. 

 

Záruční lhůta a životnost výrobku jsou různé pojmy a mohou se lišit, životnost výrobku je dána intenzitou a způsobem užívání výrobku a není tedy vždy shodná se záruční dobou.

Záruka se nevztahuje na tyto případy:

  • mechanické poškození a/nebo neopatrné či nešetrné zacházení s věcí (protržení, prořezání,
    poškrábání, odření, pomuchlání, přeložení nebo ušpinění vrchového či vnitřního materiálu,
    utržené zapínání či jiné součásti věci, vady zipu vzniklé nešetrným zacházením, poškození
    kabelek soustavným přetěžováním, atd.) (§2170 OZ)
  • nesprávné užívání, užívání k jinému účelu než je výrobek určen
  • vystavení zboží nadměrnému zatížení a namáhání
  • opotřebení věci způsobené jejím obvyklým užíváním (§2167, odst. b, OZ) a nadměrné opotřebení v důsledku intenzity užívání a úmyslného poškození.
Zpět do obchodu